Position: Home > DataSheet > Index L > LEM Series > LEM2520TR82K, LEM32251R0K, LEM3225T047K
Low Cost Custom Prototype PCB Manufacturer
LEM2520TR82K, LEM32251R0K, LEM3225T047K
LEM2520TR82K, LEM32251R0K, LEM3225T047K Selling Leads, Datasheet
MFG:Taiyo Yuden  Category:Inductors, Coils, Chokes  Package Cooled:2520-R82K  D/C:05+
LEM2520TR82K, LEM32251R0K, LEM3225T047K Picture
LEM2520TR82K, LEM32251R0K, LEM3225T047K Datasheet download
Five Points
Part Number: LEM2520TR82K
Category: Inductors, Coils, Chokes
MFG: Taiyo Yuden
Package Cooled: 2520-R82K
D/C: 05+
Description: INDUCTOR WOUND .82UH 260MA 1008
Urgent Purchase
Attentive hint
Top Sellers:
TOP
LEM2520TR82K Suppliers
More LEM2520TR82K Suppliers
Select All
About LEM-44221T
PDF/DataSheet Download
Datasheet: LEM-44221T
File Size: 118520 KB
Manufacturer: ETC [ETC]
Download : Click here to Download
Related PDF Download
Related Part Number
LEM32251R0K Suppliers
More LEM32251R0K Suppliers
Select All
About LEM-44221T
PDF/DataSheet Download
Datasheet: LEM-44221T
File Size: 118520 KB
Manufacturer: ETC [ETC]
Related PDF Download
Related Part Number
LEM3225T047K Suppliers
More LEM3225T047K Suppliers
LEM2520TR82K Parameters
Technical/Catalog InformationLEM2520TR82K
VendorTaiyo Yuden
Inductance820nH
Tolerance±10%
Package / Case1008 (2520 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 260mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Self Resonant Freq250MHz
DC Resistance (DCR)1.300 Ohm Max