Position: Home > DataSheet > Index T > TAP Series > TAP106M050SRS, TAP106M050SRW, TAP107K006
Low Cost Custom Prototype PCB Manufacturer
TAP106M050SRS, TAP106M050SRW, TAP107K006
TAP106M050SRS, TAP106M050SRW, TAP107K006 Selling Leads, Datasheet
MFG:AVX Corporation  Category:Capacitors  Package Cooled:N/A  D/C:09+
TAP106M050SRS, TAP106M050SRW, TAP107K006 Picture
TAP106M050SRS, TAP106M050SRW, TAP107K006 Datasheet download
Five Points
Part Number: TAP106M050SRS
Category: Capacitors
MFG: AVX Corporation
Package Cooled: N/A
D/C: 09+
Description: CAPACITOR TANT 10UF 50V 20% RAD