02013J1R3ABSTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 25V 1.3pF
product image
02013J1R3ABSTR Picture
SeekIC No. : 00874557 Detail
02013J1R3ABSTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 25V 1.3pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
02013J1R3ABSTR
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 1.3 pF Tolerance : 0.05 pF
Voltage Rating : 25 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Case Code - in : 0201 Case Code - mm : 0603
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Voltage Rating : 25 Volts
Case Code - in : 0201
Case Code - mm : 0603
Tolerance : 0.05 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 1.3 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information02013J1R3ABSTR
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.3pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.05pF
Package / Case0201 (0603 metric)
PackagingDigi-Reel?
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C