0203.250URG
Fuses 250V .25A
product image
0203.250URG Picture
SeekIC No. : 00674672 Detail
0203.250URG: Fuses 250V .25A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0203.250URG
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Current Rating : 250 mAmps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 3725 Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 9.45 mm L x 6.35 mm W Packaging : Reel
Product : Surface Mount Fuse
Description
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Termination Style : SMD/SMT
Product : Surface Mount Fuse
Packaging : Reel
Body Material : Thermoplastic
Current Rating : 250 mAmps
Fuse Size / Group : 3725
Dimensions : 9.45 mm L x 6.35 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information0203.250URG
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 250mA
Voltage - Rated 250V