023901.6HXE-
Fuses 250V 1.6A Slo-Blo
product image
023901.6HXE- Picture
SeekIC No. : 00678581 Detail
023901.6HXE-: Fuses 250V 1.6A Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
023901.6HXE-
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Current Rating : 1.6 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Glass
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Dimensions :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Current Rating : 1.6 Amps
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information023901.6HXE-
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 1.6A
Voltage - Rated 250V