023902.5HXE-
Fuses 250V 2.5A Slo-Blo
product image
023902.5HXE- Picture
SeekIC No. : 00679545 Detail
023902.5HXE-: Fuses 250V 2.5A Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
023902.5HXE-
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Current Rating : 2.5 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Axial
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Termination Style : Axial
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Current Rating : 2.5 Amps
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information023902.5HXE-
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 2.5A
Voltage - Rated 250V