023903.5MXBP
Fuses 250V 3.5A 5X20 TL UL LBC CC
product image
023903.5MXBP Picture
SeekIC No. : 00656714 Detail
023903.5MXBP: Fuses 250V 3.5A 5X20 TL UL LBC CC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
023903.5MXBP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 3.5 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Cartridge
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Cartridge
Current Rating : 3.5 Amps
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information023903.5MXBP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 3.5A
Voltage - Rated 250V
Package / Case5x20mm