02391.25MXP
Fuses 250V 1.25A Slo-Blo
product image
02391.25MXP Picture
SeekIC No. : 00650723 Detail
02391.25MXP: Fuses 250V 1.25A Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
02391.25MXP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 1.25 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Glass
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Dimensions :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Cartridge
Current Rating : 1.25 Amps
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information02391.25MXP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 1.25A
Voltage - Rated 250V
Package / Case5x20mm