02393.15H-
Fuses 250V 3.15A Slo-Blo
product image
02393.15H- Picture
SeekIC No. : 00678906 Detail
02393.15H-: Fuses 250V 3.15A Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
02393.15H-
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Current Rating : 3.15 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Glass
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Dimensions :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Cartridge
Current Rating : 3.15 Amps
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information02393.15H-
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 3.15A
Voltage - Rated 250V
Package / Case5x20mm