02393.15HXP
Fuses 250V 3.15A Slo-Blo
product image
02393.15HXP Picture
SeekIC No. : 00653065 Detail
02393.15HXP: Fuses 250V 3.15A Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
02393.15HXP
Quick Details
Current Rating : 3.15 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Glass
Dimensions : 20 mm L x 5.2 mm D Packaging : Bulk
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Termination Style : Cartridge
Dimensions : 20 mm L x 5.2 mm D
Current Rating : 3.15 Amps
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information02393.15HXP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 3.15A
Voltage - Rated 250V
Package / Case5x20mm