0239.700HXE-
Fuses 250V .7A Slo-Blo
product image
0239.700HXE- Picture
SeekIC No. : 00678940 Detail
0239.700HXE-: Fuses 250V .7A Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0239.700HXE-
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Current Rating : 0.7 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Glass
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Dimensions :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Termination Style : Axial
Body Material : Glass
Current Rating : 0.7 Amp
Parameters:
Technical/Catalog Information0239.700HXE-
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 700mA
Voltage - Rated 250V