0239.750MXP
Fuses 250V .75A Slo-Blo
product image
0239.750MXP Picture
SeekIC No. : 00652226 Detail
0239.750MXP: Fuses 250V .75A Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0239.750MXP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 0.75 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Glass
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Dimensions :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Cartridge
Current Rating : 0.75 Amp
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information0239.750MXP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 750mA
Voltage - Rated 250V
Package / Case5x20mm