0239.800MXEP
Fuses 250V .8A Slo-Blo
product image
0239.800MXEP Picture
SeekIC No. : 00659011 Detail
0239.800MXEP: Fuses 250V .8A Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0239.800MXEP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 0.8 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Glass
Dimensions : 22.5 mm L x 5.8 mm D Packaging : Bulk
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Termination Style : Axial
Body Material : Glass
Dimensions : 22.5 mm L x 5.8 mm D
Parameters:
Technical/Catalog Information0239.800MXEP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 800mA
Voltage - Rated 250V