0242.080UAT1
Fuses 250V .08A
product image
0242.080UAT1 Picture
SeekIC No. : 00653048 Detail
0242.080UAT1: Fuses 250V .08A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0242.080UAT1
Quick Details
Current Rating : 0.08 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic Dimensions : 8.4 mm L x 3.02 mm D
Packaging : Ammo Product : Hazardous Area Fuse
Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic
Packaging : Ammo
Product : Hazardous Area Fuse
Current Rating : 0.08 Amp
Dimensions : 8.4 mm L x 3.02 mm D
Parameters:
Technical/Catalog Information0242.080UAT1
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Current 80mA
Voltage - Rated 250V