0242.080UR
Fuses 250V .08A
product image
0242.080UR Picture
SeekIC No. : 00652781 Detail
0242.080UR: Fuses 250V .08A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0242.080UR
Quick Details
Current Rating : 0.08 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : SMD/SMT Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Reel Product : Hazardous Area Fuse
Description
Fuse Size / Group :
Body Material :
Dimensions :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Product : Hazardous Area Fuse
Current Rating : 0.08 Amp
Parameters:
Technical/Catalog Information0242.080UR
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 80mA
Voltage - Rated 250V
Package / Case0.331" L x 0.119" Dia (8.4mm x 3.02mm)