0242.125UR
Fuses 250V .125A BARRIER SMT
product image
0242.125UR Picture
SeekIC No. : 00672370 Detail
0242.125UR: Fuses 250V .125A BARRIER SMT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0242.125UR
Quick Details
Current Rating : 25 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : SMD/SMT Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Reel Product : Hazardous Area Fuse
Description
Fuse Size / Group :
Body Material :
Dimensions :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Current Rating : 25 Amps
Product : Hazardous Area Fuse
Parameters:
Technical/Catalog Information0242.125UR
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 125mA
Voltage - Rated 250V
Package / Case0.331" L x 0.119" Dia (8.4mm x 3.02mm)