0242.200UAT1
Fuses 250V .2A
product image
0242.200UAT1 Picture
SeekIC No. : 00652142 Detail
0242.200UAT1: Fuses 250V .2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0242.200UAT1
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 0.2 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic Dimensions : 8.4 mm L x 3.02 mm D
Packaging : Ammo Product : Hazardous Area Fuse
Description
Fuse Size / Group :
Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic
Packaging : Ammo
Current Rating : 0.2 Amp
Product : Hazardous Area Fuse
Dimensions : 8.4 mm L x 3.02 mm D
Parameters:
Technical/Catalog Information0242.200UAT1
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Current 200mA
Voltage - Rated 250V