026302.5WRT1L
Fuses 250V 2.5A PICO II
product image
026302.5WRT1L Picture
SeekIC No. : 00670318 Detail
026302.5WRT1L: Fuses 250V 2.5A PICO II
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
026302.5WRT1L
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Current Rating : 2.5 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : Pico II Termination Style : Axial
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Epoxy Coated Cement
Dimensions : 7.11 mm L x 3.94 mm D Packaging : Reel
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial
Fuse Type : Very Fast Acting
Packaging : Reel
Current Rating : 2.5 Amps
Fuse Size / Group : Pico II
Body Material : Epoxy Coated Cement
Dimensions : 7.11 mm L x 3.94 mm D
Parameters:
Technical/Catalog Information026302.5WRT1L
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 2.5A
Voltage - Rated 250V