0263.125MXL
Fuses 250V.125A PICO II
product image
0263.125MXL Picture
SeekIC No. : 00652394 Detail
0263.125MXL: Fuses 250V.125A PICO II
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0263.125MXL
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 0.125 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : Pico II Termination Style : Axial
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Epoxy Coated Cement
Dimensions : 7.62 mm L x 3.683 mm D Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial
Packaging : Bulk
Fuse Type : Very Fast Acting
Current Rating : 0.125 Amp
Fuse Size / Group : Pico II
Body Material : Epoxy Coated Cement
Dimensions : 7.62 mm L x 3.683 mm D
Parameters:
Technical/Catalog Information0263.125MXL
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 125mA
Voltage - Rated 250V