029707.5WXNV
Fuses 32V 7.5A Fast Acting
product image
029707.5WXNV Picture
SeekIC No. : 00653460 Detail
029707.5WXNV: Fuses 32V 7.5A Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
029707.5WXNV
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 7.5 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : Mini Termination Style : Blade
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Polyamide
Dimensions : 10.92 mm L x 3.81 mm W Packaging : Bulk
Product : Automotive Fuse
Description
Packaging : Bulk
Fuse Type : Fast Acting
Voltage Rating : 32 Volts
Termination Style : Blade
Body Material : Polyamide
Product : Automotive Fuse
Current Rating : 7.5 Amps
Fuse Size / Group : Mini
Dimensions : 10.92 mm L x 3.81 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information029707.5WXNV
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 7.5A
Voltage - Rated 32V