0298100.ZXEH
Fuses 32V 100A
product image
0298100.ZXEH Picture
SeekIC No. : 00652830 Detail
0298100.ZXEH: Fuses 32V 100A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0298100.ZXEH
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 100 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : Mega Termination Style : Bolt Down
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 68.58 mm L x 19.05 mm W Packaging : Bulk
Product : Bolt Down Fuse
Description
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Bulk
Current Rating : 100 Amps
Voltage Rating : 32 Volts
Termination Style : Bolt Down
Body Material : Thermoplastic
Product : Bolt Down Fuse
Fuse Size / Group : Mega
Dimensions : 68.58 mm L x 19.05 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information0298100.ZXEH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 100A
Voltage - Rated 32V