0298125.ZXEH
Fuses 32V 125A
product image
0298125.ZXEH Picture
SeekIC No. : 00651820 Detail
0298125.ZXEH: Fuses 32V 125A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0298125.ZXEH
Quick Details
Current Rating : 125 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : Mega Termination Style : Bolt Down
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 68.58 mm L x 19.05 mm W Packaging : Bulk
Voltage Rating : 32 Volts
Current Rating : 125 Amps
Fuse Size / Group : Mega
Dimensions : 68.58 mm L x 19.05 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information0298125.ZXEH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 125A
Voltage - Rated 32V