0298175.ZXEH
Fuses 32V 175A
product image
0298175.ZXEH Picture
SeekIC No. : 00652957 Detail
0298175.ZXEH: Fuses 32V 175A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0298175.ZXEH
Quick Details
Current Rating : 175 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : Mega Termination Style : Bolt Down
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 68.58 mm L x 19.05 mm W Packaging : Bulk
Body Material : Thermoplastic
Current Rating : 175 Amps
Product : Bolt Down Fuse
Fuse Size / Group : Mega
Dimensions : 68.58 mm L x 19.05 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information0298175.ZXEH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 175A
Voltage - Rated 32V