031107.5H
Fuses 32V FA 3AG 7.5A
product image
031107.5H Picture
SeekIC No. : 00655274 Detail
031107.5H: Fuses 32V FA 3AG 7.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
031107.5H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 7.5 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Medium Acting Body Material : Ceramic
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Body Material : Ceramic
Termination Style : Cartridge
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D
Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Type : Medium Acting
Current Rating : 7.5 Amps
Parameters:
Technical/Catalog Information031107.5H
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 7.5A
Voltage - Rated 32V
Package / Case3AG, 1 1/4" L x 1/4" Dia (31.8mm x 6.4mm)