0312.100H
Fuses 250V .1A Fast Acting 3AG
product image
0312.100H Picture
SeekIC No. : 00655768 Detail
0312.100H: Fuses 250V .1A Fast Acting 3AG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0312.100H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 0.1 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 3AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Glass
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Voltage Rating : 250 Volts
Packaging : Bulk
Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Fast Acting
Current Rating : 0.1 Amp
Body Material : Glass
Fuse Size / Group : 3AG
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D
Parameters:
Technical/Catalog Information0312.100H
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 100mA
Voltage - Rated 250V
Package / Case3AG, 1 1/4" L x 1/4" Dia (31.8mm x 6.4mm)