0312.100HXCCP
Fuses 250V .100A FA 3AG CC PB-FREE
product image
0312.100HXCCP Picture
SeekIC No. : 00660494 Detail
0312.100HXCCP: Fuses 250V .100A FA 3AG CC PB-FREE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0312.100HXCCP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 3 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 3AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Glass
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Dimensions :
Fuse Type : Fast Acting
Current Rating : 3 Amps
Parameters:
Technical/Catalog Information0312.100HXCCP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 100mA
Voltage - Rated 250V
Package / Case3AG, 1 1/4" L x 1/4" Dia (31.8mm x 6.4mm)