0312.150HXP
Fuses 250V .15A Fast Acting 3AG
product image
0312.150HXP Picture
SeekIC No. : 00652388 Detail
0312.150HXP: Fuses 250V .15A Fast Acting 3AG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0312.150HXP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 0.15 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 3AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Glass
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D Packaging : Bulk
Fuse Type : Fast Acting
Current Rating : 0.15 Amp
Body Material : Glass
Fuse Size / Group : 3AG
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D
Parameters:
Technical/Catalog Information0312.150HXP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 150mA
Voltage - Rated 250V
Package / Case3AG, 1 1/4" L x 1/4" Dia (31.8mm x 6.4mm)