0312.175H
Fuses 250V .175A Fast Acting 3AG
product image
0312.175H Picture
SeekIC No. : 00678981 Detail
0312.175H: Fuses 250V .175A Fast Acting 3AG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0312.175H
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Current Rating : 0.175 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 3AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Glass
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D Packaging : Bulk
Fuse Size / Group : 3AG
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D
Current Rating : 0.175 Amp
Parameters:
Technical/Catalog Information0312.175H
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 175mA
Voltage - Rated 250V
Package / Case3AG, 1 1/4" L x 1/4" Dia (31.8mm x 6.4mm)