0312.375MXP
Fuses 250V .375A Fast Acting 3AG
product image
0312.375MXP Picture
SeekIC No. : 00652990 Detail
0312.375MXP: Fuses 250V .375A Fast Acting 3AG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0312.375MXP
Quick Details
Current Rating : 0.375 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 3AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Glass
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D Packaging : Bulk
Body Material : Glass
Current Rating : 0.375 Amp
Fuse Size / Group : 3AG
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D
Parameters:
Technical/Catalog Information0312.375MXP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 375mA
Voltage - Rated 250V
Package / Case3AG, 1 1/4" L x 1/4" Dia (31.8mm x 6.4mm)