0312.600HXP
Fuses 250V .6A Fast Acting 3AG
product image
0312.600HXP Picture
SeekIC No. : 00651038 Detail
0312.600HXP: Fuses 250V .6A Fast Acting 3AG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0312.600HXP
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D Packaging : Bulk
Fuse Size / Group : 3AG
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D
Parameters:
Technical/Catalog Information0312.600HXP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 600mA
Voltage - Rated 250V
Package / Case3AG, 1 1/4" L x 1/4" Dia (31.8mm x 6.4mm)