0312.600MXP
Fuses 250V .6A Fast Acting 3AG
product image
0312.600MXP Picture
SeekIC No. : 00657337 Detail
0312.600MXP: Fuses 250V .6A Fast Acting 3AG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0312.600MXP
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Dimensions :
Parameters:
Technical/Catalog Information0312.600MXP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 600mA
Voltage - Rated 250V
Package / Case3AG, 1 1/4" L x 1/4" Dia (31.8mm x 6.4mm)