04023A1R0BAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 1pF 25volts C0G +/-0.1pF
product image
04023A1R0BAT2A Picture
SeekIC No. : 00811617 Detail
04023A1R0BAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 1pF 25volts C0G +/-0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
04023A1R0BAT2A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 1 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 25 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0402 Case Code - mm : 1005
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Case Code - in : 0402
Case Code - mm : 1005
Product : General Type MLCCs
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 1 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information04023A1R0BAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1.0pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C