04023A220KAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 22pF 25volts C0G 10%
product image
04023A220KAT2A Picture
SeekIC No. : 00811269 Detail
04023A220KAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 22pF 25volts C0G 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
04023A220KAT2A
Quick Details
Capacitance : 2.2 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 2.2 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information04023A220KAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance22pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C