04023A331JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 330PF 25volts 5% C0G
product image
04023A331JAT2A Picture
SeekIC No. : 00817798 Detail
04023A331JAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 330PF 25volts 5% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
04023A331JAT2A
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 330 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 330 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information04023A331JAT2A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance330pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±5%
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C