04023A360JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 25volts 3.6pF 5% C0G
product image
04023A360JAT2A Picture
SeekIC No. : 00861423 Detail
04023A360JAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 25volts 3.6pF 5% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
04023A360JAT2A
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 36 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 36 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information04023A360JAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance36pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C