04023A390GAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 25volts 3.9pF 2% C0G
product image
04023A390GAT2A Picture
SeekIC No. : 00890810 Detail
04023A390GAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 25volts 3.9pF 2% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
04023A390GAT2A
Quick Details
Capacitance : 39 pF Tolerance : 2 %
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 39 pF
Tolerance : 2 %
Parameters:
Technical/Catalog Information04023A390GAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance39pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±2%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C