04023A3R3DAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 3.3pF 25volts C0G +/-0.5pF
product image
04023A3R3DAT2A Picture
SeekIC No. : 00816539 Detail
04023A3R3DAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 3.3pF 25volts C0G +/-0.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
04023A3R3DAT2A
Quick Details
Capacitance : 3.3 pF Tolerance : 0.5 pF
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.5 pF
Capacitance : 3.3 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information04023A3R3DAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.3pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.5pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C