04023A3R9BAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 3.9pF 25volts C0G +/-0.1pF
product image
04023A3R9BAT2A Picture
SeekIC No. : 00848049 Detail
04023A3R9BAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 3.9pF 25volts C0G +/-0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
04023A3R9BAT2A
Quick Details
Capacitance : 3.9 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 3.9 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information04023A3R9BAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.9pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C