0429.200WRM
Fuses 125V .2A Very Fast Acting
product image
0429.200WRM Picture
SeekIC No. : 00679867 Detail
0429.200WRM: Fuses 125V .2A Very Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0429.200WRM
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Current Rating : 0.2 Amp Voltage Rating : 125 Volts
Fuse Size / Group : 1206 Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Epoxy
Dimensions : 3.18 mm L x 1.52 mm W Packaging : Reel
Product : Surface Mount Fuse
Description
Fuse Type : Fast Acting
Termination Style : SMD/SMT
Product : Surface Mount Fuse
Packaging : Reel
Voltage Rating : 125 Volts
Current Rating : 0.2 Amp
Fuse Size / Group : 1206
Dimensions : 3.18 mm L x 1.52 mm W
Body Material : Epoxy
Parameters:
Technical/Catalog Information0429.200WRM
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Current 200mA
Voltage - Rated 125V