0461.500ERT
Fuses 600V 0.5A Tin Pltd Telecom
product image
0461.500ERT Picture
SeekIC No. : 00654670 Detail
0461.500ERT: Fuses 600V 0.5A Tin Pltd Telecom
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0461.500ERT
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 0.5 Amp Voltage Rating : 600 Volts
Fuse Size / Group : TeleLink Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Ceramic
Dimensions : 10.1 mm L x 3.12 mm W Packaging : Reel
Product : Surface Mount Fuse
Description
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic
Voltage Rating : 600 Volts
Termination Style : SMD/SMT
Product : Surface Mount Fuse
Packaging : Reel
Current Rating : 0.5 Amp
Dimensions : 10.1 mm L x 3.12 mm W
Fuse Size / Group : TeleLink
Parameters:
Technical/Catalog Information0461.500ERT
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 500mA
Voltage - Rated 600V
Package / Case0.397" L x 0.123" W x 0.123" H (10.1mm x 3.12mm x 3.12mm)