04653.15DR
Fuses 250V 3.15A Time Lag - UMF
product image
04653.15DR Picture
SeekIC No. : 00652171 Detail
04653.15DR: Fuses 250V 3.15A Time Lag - UMF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
04653.15DR
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Current Rating : 0.15 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : Nano Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Ceramic
Dimensions : 12.1 mm L x 4.5 mm W Packaging : Reel
Product : Surface Mount Fuse
Description
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic
Packaging : Reel
Fuse Size / Group : Nano
Dimensions : 12.1 mm L x 4.5 mm W
Current Rating : 0.15 Amp
Parameters:
Technical/Catalog Information04653.15DR
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 3.15A
Voltage - Rated 250V
Package / Case0.475" L x 0.177" W x 0.177" H (12.1mm x 4.5mm x 4.5mm)