0466.125NR
Fuses 125V .125A VFA Slimline
product image
0466.125NR Picture
SeekIC No. : 00653798 Detail
0466.125NR: Fuses 125V .125A VFA Slimline
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0466.125NR
Quick Details
Current Rating : 0.125 Amp Voltage Rating : 125 Volts
Fuse Size / Group : 1206 Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 3.18 mm L x 1.52 mm W Packaging : Reel
Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting
Product : Surface Mount Fuse
Packaging : Reel
Voltage Rating : 125 Volts
Current Rating : 0.125 Amp
Body Material : Thermoplastic
Fuse Size / Group : 1206
Dimensions : 3.18 mm L x 1.52 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information0466.125NR
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Current 125mA
Voltage - Rated 125V