046702.5NRHF
Fuses 32V 2.5A HALIDE FREE
product image
046702.5NRHF Picture
SeekIC No. : 00672457 Detail
046702.5NRHF: Fuses 32V 2.5A HALIDE FREE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
046702.5NRHF
Quick Details
Current Rating : 2.5 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : 0603 Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 1.6 mm L x 1.09 mm W Packaging : Reel
Packaging : Reel
Current Rating : 2.5 Amps
Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 1.6 mm L x 1.09 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information046702.5NRHF
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 2.5A
Voltage - Rated 32V