0473.375MRT1-
Fuses - U 576-0473.375MRT1L
product image
0473.375MRT1- Picture
SeekIC No. : 00680681 Detail
0473.375MRT1-: Fuses - U 576-0473.375MRT1L
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0473.375MRT1-
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Current Rating : 0.375 Amp Voltage Rating : 125 Volts
Fuse Size / Group : Pico II Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Epoxy Coated Cement
Dimensions : 7.11 mm L x 2.41 mm D Packaging : Reel
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Reel
Voltage Rating : 125 Volts
Current Rating : 0.375 Amp
Fuse Size / Group : Pico II
Body Material : Epoxy Coated Cement
Dimensions : 7.11 mm L x 2.41 mm D
Parameters:
Technical/Catalog Information0473.375MRT1-
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 375mA
Voltage - Rated 125V