050R30-102B
CABLE FLAT FLEX 30POS 0.5MM 4"
product image
050R30-102B Picture
SeekIC No. : 002862108 Detail
050R30-102B: CABLE FLAT FLEX 30POS 0.5MM 4"
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
050R30-102B
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Parlex Corp
Data Rate : 115.2 Kbps Cable Type: FFC
Number of Conductors: 30 Pitch: 0.020" (0.50mm)
Length: 4.00" (101.6mm)
Description
Cable Type: FFC
Length: 4.00" (101.6mm)
Number of Conductors: 30
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Series: -
Manufacturer: Parlex Corp
Length - Exposed Ends: 0.140" (3.56mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information050R30-102B
VendorParlex Corp
CategoryCable Assemblies
Pitch0.020" (0.50mm)
Length4.00" (101.6mm)
Cable TypeFFC
Number of Conductors30