050R30-51B
CABLE FLAT FLEX 30POS 0.5MM 2"
product image
050R30-51B Picture
SeekIC No. : 002862075 Detail
050R30-51B: CABLE FLAT FLEX 30POS 0.5MM 2"
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
050R30-51B
Data Rate : 115.2 Kbps Cable Type: FFC
Number of Conductors: 30 Pitch: 0.020" (0.50mm)
Length: 2.00" (50.80mm)
Description
Cable Type: FFC
Number of Conductors: 30
Length: 2.00" (50.80mm)
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Series: -
Manufacturer: Parlex Corp
Length - Exposed Ends: 0.140" (3.56mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information050R30-51B
VendorParlex Corp
CategoryCable Assemblies
Pitch0.020" (0.50mm)
Length2.00" (50.80mm)
Cable TypeFFC
Number of Conductors30