050R36-127B
CABLE FLAT FLEX 36POS 0.5MM 5"
product image
050R36-127B Picture
SeekIC No. : 002862081 Detail
050R36-127B: CABLE FLAT FLEX 36POS 0.5MM 5"
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
050R36-127B
Data Rate : 115.2 Kbps Cable Type: FFC
Number of Conductors: 36 Pitch: 0.020" (0.50mm)
Length: 5.00" (127.00mm)
Description
Cable Type: FFC
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Length: 5.00" (127.00mm)
Series: -
Manufacturer: Parlex Corp
Length - Exposed Ends: 0.140" (3.56mm)
Number of Conductors: 36
Parameters:
Technical/Catalog Information050R36-127B
VendorParlex Corp
CategoryCable Assemblies
Pitch0.020" (0.50mm)
Length5.00" (127.00mm)
Cable TypeFFC
Number of Conductors36