059303.2U
Fuses F09B Slo-Blo 3.2A Midget
product image
059303.2U Picture
SeekIC No. : 00670844 Detail
059303.2U: Fuses F09B Slo-Blo 3.2A Midget
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
059303.2U
Quick Details
Current Rating : 3.2 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Dimensions : 38.1 mm L
Termination Style : Cartridge
Current Rating : 3.2 Amps
Fuse Size / Group : 5AG
Product : Midget Fuse
Dimensions : 38.1 mm L
Parameters:
Technical/Catalog Information059303.2U
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 3.2A
Voltage - Rated 250V