059303.5UXS
Fuses F09BS Slo-Blo 3.5A Midget
product image
059303.5UXS Picture
SeekIC No. : 00671869 Detail
059303.5UXS: Fuses F09BS Slo-Blo 3.5A Midget
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
059303.5UXS
Quick Details
Current Rating : 3.5 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Dimensions : 38.1 mm L
Termination Style : Cartridge
Current Rating : 3.5 Amps
Fuse Size / Group : 5AG
Product : Midget Fuse
Dimensions : 38.1 mm L
Parameters:
Technical/Catalog Information059303.5UXS
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 3.5A
Voltage - Rated 250V