059305.6UXS
Fuses F09BS Slo-Blo 5.6A Midget
product image
059305.6UXS Picture
SeekIC No. : 00671149 Detail
059305.6UXS: Fuses F09BS Slo-Blo 5.6A Midget
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
059305.6UXS
Quick Details
Current Rating : 0.5 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Dimensions : 38.1 mm L
Termination Style : Cartridge
Current Rating : 0.5 Amp
Fuse Size / Group : 5AG
Product : Midget Fuse
Dimensions : 38.1 mm L
Parameters:
Technical/Catalog Information059305.6UXS
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 5.6A
Voltage - Rated 250V